Дізнайтеся як виробляється ПЕТ-тара. Процес виготовлення

Формула ПЭТ

ПЕТ (поліетилентерефталат) являє собою складний термопластичний поліефір кислоти та етиленгліколю.

Це міцний, жорсткий та легкий матеріал. Фізичні властивості ПЕТ роблять його ідеальним для використання в різних областях.

Вихідним матеріалом для ПЕТ-пляшок являються заготовки, схожі на колбочки, які називаються преформи.

Преформи виготовляються методом пресформування з гранульованого полімеру – поліетилентерефталату. Колір та міцність майбутньої пляшки закладається ще на стадії виготовлення преформ з гранул.

Поліетилентерефталат, більш відомий як ПЕТ, – це пластик на основі смол, отриманих шляхом складного хімічного процесу з нафти та газового конденсату. Сировиною для виробництва поліетилентерефталату є параксилол, поліетилен, моноетиленгліколь, метанол та терефталіевая кислота.

Беремо полімер

гранульований поліетилентерефталат і барвник при необхідності

Відливаємо преформу

отримуємо заготовку для майбутніх ПЕТ-пляшок

Видуваємо ПЕТ-пляшки

під високим тиском в спеціальній прес-формі

Процес виготовлення ПЕТ-преформ включає в себе три стадії: пластифікацію грануляту, його інжекції і охолодження.

Велике значення надається мінімальному вмісту вологи в ПЕТ-грануляту, який йде на виготовлення ПЕТ-преформ. Цей фактор безпосередньо пов’язаний з якістю майбутньої продукції.

Процес виготовлення пляшок називається видувом.

Для того, щоб з преформ можна було видути пляшку, її розігрівають в печі розігрівання преформ. Гаряча преформа стає пластичною (м’якою). Важливим є те, що від якості розігріву преформ в основному і залежить видув пляшки.

Розігріті преформи поміщають в напівавтомат видування, де з них стисненим повітрям видуваються готові пляшки. Для кожного виду ПЕТ-пляшки підбирається оптимальна вага преформи. Форма пляшки задається штамп-матрицею, яка називається прес-формою. Для видування різних пляшок потрібні різні прес-форми. Прес-форма виготовляється за ескізом намальованої пляшки або за кресленням.

Устаткування для виробництва ПЕТ-тари вимагає постійного водяного охолодження.

Завдяки застосуванню передових технологій і високих вимог до виробництва тари ПЕТ, ми забезпечуємо найбільш високі показники продукції, що випускається.