ЩО ТАКЕ ПЕТ

ПЕТ (поліетилентерефталат) користується надзвичайним успіхом на ринку пакувальних матеріалів. В даний час ПЕТ застосовується у виробництві тари для різних видів харчової, хімічної, парфумерної продукції.

ПЕТ став дуже популярним і широко застосовуваним матеріалом, який в якійсь мірі зміг замінити скло та інші види пластмас. Поряд з його чудовими фізичними властивостями, ПЕТ має ще одну важливу якість – прийнятна ціна.

ПЕТ використовують в якості матеріалу для упаковки харчової продукції приблизно з кінця 1970-х років. Особливою популярністю він став користуватися в 1980-і роки, а в 1995-1999 рр. випуск ПЕТ-тари для напоїв зріс в два рази. З 1990 по 1998 роки ПЕТ-тара збільшила свою частку на ринку упаковки для напоїв з 9% до 30%.

Список продуктів, для упаковки яких служить ПЕТ, воістину нескінченний: це і рослинне масло, і соуси, і фруктові соки, молочна продукція, пиво. Також ПЕТ-тара використовується для упаковки різних видів продукції побутової хімії та парфумерії.

У ПЕТ багато переваг. Перш за все – це дуже легкий матеріал. Звичайна півлітрова ПЕТ-пляшка важить 22 грами (пляшка такого ж об’єму зі скла може важити близько 350 грам). ПЕТ абсолютно прозорий, що робить його ідеальним для розливу мінеральної, газованої води. Щоб продукція, яка знаходиться в такій тарі, не піддавалася впливу сонячних променів, ПЕТ можна забарвити, наприклад, в зелений або коричневий колір. Це робиться також для того, щоб зовнішній вигляд продукції максимально відповідав запитам споживачів.

Вихідним матеріалом при виробництві є преформи, з яких після попереднього розігріву розтягуються і видуваються пляшки. Преформи, в свою чергу, виготовляються методом прессформірованія з гранульованого поліетилентерефталату. Колір і прозорість майбутньої пляшки закладаються при виготовленні преформи з гранул.

Ще одна перевага ПЕТ-тари – її міцність, що дуже важливо при транспортуванні і зберіганні. При цьому ПЕТ, як і скло, чудово (і повністю) переробляється. У світовій практиці вторинний поліетилентерефталат використовується для виготовлення найрізноманітніших виробів довгострокового використання в різних галузях промисловості: будівельної, текстильної, машинобудівної і т.д.

Для упаковки ПЕТ-тари не потрібні ящики, їх упаковують в поліетиленову плівку з картонним піддоном або без нього.

Сумнівів немає – ПЕТ, постійно демонструючи свої переваги, завоював наше визнання надійно і надовго.